Finale Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine 2007/2008 PDF Štampa El. pošta

ŽOK Futog – ŽOK Novi Sad: 3 – 2
(25-20, 23-25, 23-25, 25-21, 15-4)

ŽOK Futog: Nerac, Vulin, Čubrilo, Crepulja, Hajder, Petrović, Muzer, Drobac, Bogdan, Petraš (kapiten), Marić (libero), trener: Velemir

ŽOK Novi Sad: Bojić, Knežević, Šjar(kapiten), Miljanić, Milović, Mrdjan, Bulatović, Strizović, Frajtović, Raković, Kuljanin (libero), Pilipović, trener: Medenica

Kup trofej je u Futogu, cilj je ispunjen i sada se ekipa mirno okreće borbi za titulu.
Opterećene važnosti meča većina igračica obeju ekipa počela je dosta nesigurno, bolje reći bojažljivo. Iz te melanholične igre najpre su se izvukle Futožanke i sa nekoliko dobrih napada rešavaju ovaj set u svoju korist.

Kao što se i mislilo nastavak nije krenuo lako za domaći tim. Novosadjanke preko primačke dijagonale Bojić - Miljanić okreću igru u korist svog tima i nedozvoljavaju priključak pomalo uspavanim igračicama iz Futoga. Ošigledno je da igra Novog Sada, u ovom momentu, ne leži ekipi Futoga. Dugi poeni, mnogo kuvanih i ''ničijih'' lopti gotovo su kao po pravilu upisivani na saldo gostiju. ŽOK Futog je posebno u drugom i trećem setu u nekoliko navrata uspeo da se izbori sa tim problemom, dolazio do minimalnog preokreta ali bi u poslednjim poenima gubio setove. Pomeren prijem servisa, nesigurno dizanje i loša realizacija kontranapada dovela je futošku ekipu na borbu za ostanak u meču. ŽOK Novi Sad je došao do prednosti nakon dva dosta slična seta.

Čini se da je ulazak Dejane Nerac zapravo bio tas na vagi u korist domaćih. Ona je trgla ekipu i sa nekoliko snažnih smečeva poremetila igru protivničke odbrane i omogućila blokerima svoje ekipe da lakše čitaju igru rivala. U ovom periodu tehničar domaćih je počeo mnogo kvalitetnije i raznovrsnije da distribuira lopteka svojim napadačima  te je razigrao odličnu Muzer, Maju Bogdan i pomenutu Nerac.

Najiskusnija igračica gošći Jasmina Šjar je ekipnom taktikom futoškog tima potpuno izbačena iz igre i samo je na mahove uspevala da prikaže svoj napadački kvalitet. Sa druge strane Ana Petraš, koja je nastupila bolesna, je proigrala tek krajem četvrtog seta što je mogući razlog lošije realizacije  napada domaćih do tog dela igre.

U petom setu ŽOK Futog je pokazao zašto je trenutno broj jedan u takmičenjima pod okriljem OS Vojvodine. Napokon su igračice domaćih ispoštovale sve taktičke zamisli svog trenera Velemira: servis je bio napadački, blok je fenomenalno funkcionisao a napad bio snažan i siguran. Ni jedna lopta nije mogla da padne u teren domaćih igračica. Sve je odlično funkcionisalo i na promenu strana se otišlo sa rezultatom 8 – 3 što je domaći tim održao do kraja meča.

Radost pobednika - tuga poraženih ,iskreni pozdravi kako trenera tako i igračica obe ekipe govore da je odbojka u Novom Sadu napokon dobila kvalitet sa svih aspekata.

Pobednički pehar kapitenu ŽOK Futoga Ani Petraš ispred OSV predao je gospodin Minja Horvat.

Poslednje ažurirano četvrtak, 18 mart 2010 16:34