mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

13. kolo II lige Srbije, grupa sever, ŽOK Futog - KI0230 PDF Štampa El. pošta
nedelja, 18 mart 2012 13:02

Upisana nova tri boda!

U 13. kolu II Lige Srbije, Grupa Sever dočekali smo ekipu iz Kikinde koja je uvek neugodan rival. Zabeležena je još jedna pobeda, ali teže nego što je bilo očekivano.

Bili smo domaćini ekipi KI023 iz Kikinde u Hali Sportova u Futogu i zabeležili tešku, ali veoma važnu pobedu od 3:1. Osvojili smo prvi poen na startu utakmice ali su gošće uzvratile sa čak pet uzastopnih i naš trener je bio prinuđen da veoma rano zatraži tajm aut. Nakon toga stvari polako dolaze na svoje i stižemo veoma brzo do rezultatskog egala 12:12. Sledi period igre kada se igralo poen za poen, što nije karakterisalo ovaj susret u kom su se uglavnom poeni osvajali u serijama na obe strane. Pred kraj prvog seta bivamo koncentrisaniji i uz par dobrih, napadačkih servisa i nekoliko ubojitih napada odlazimo na promenu strana rezultatom 25:19.

Početak drugog dela igre sličan prvom, dva dobra poena na startu pa mini serija protivnica. U par navrata se činilo da ćemo lako doći i do drugog seta ali su nas protivnice razuverile od te pomisli. Smenjivala se prednost na semaforu kao i raspoloženje u redovima rivala. Polovinom seta, u par navrata ne nalazimo način za bolji napad, protivnice "čitaju" misli našeg tehničara i uspevaju da upasive svaki napad, te da nakon toga realizuju kontre. U završnicu seta ulazimo sa deficitom od pet poena 17:22. Usledio je tajm aut, a kada su se igračice vratile u polje ponavlja se karakteristika celog meča i pravimo seriju od šest poena i prelazimo u vodstvo 23:22. Svi smo verovali da ćemo lako i mirno privesti završnicu kraju ali to se nije desilo i ekipa iz Kikinde osvaja set 23:25.

U trećem setu smo nastavlili lošu igru iz same završnice prethodnog. Protivnice su vrlo brzo ostvarile osetniju prednost od 2:9 ali smo na svu sreću uzvratili istom merom i stigli ih na semaforu pri rezultatu 11:11. Tada stvari dolaze na svoje i nekako se činilo da smo pronašli recept da privedemo utakmicu kraju kako smo zamislili. Do kraja seta smo održavali prednost uz par osilacija koje nisu uspele da poremete dobar ritam. Na kraju seta rezultat 25:18.

Četvrti set, kako se ispostavilo i poslednji u ovom susretu, je i najbolje odigran. Od početka smo ostvarili prednost i samo je mirno održavali. Trener Kikinde je zatražio taj aut pri rezultatu 13:8, ali se nakon toga naša prednost samo povećavala. U jednom trenutku smo imali i velikih 17:8. Na kraju susreta semafor pokazuje 25:16 a gošće odlaze u Kikindu bez osvojenog boda. Još jednom ponavljamo, veoma važna pobeda za nas, nastavljamo u dobrom ritmu a devojkama želimo sreću u narednom kolu kada na megdan odlazimo u Sremsku Mitrovicu, ekipi Srema

Sastav ŽOK FUTOG: Colić, Mrđan, Barišić, Milosavljević, Skopljak (L1), Drobac, Tomić (K), Ljubičić, Galić, Ilić, Lazendić (L2), Medan.

ŽOK FUTOG - KI023 3:1 (25-19, 23-25, 25-18, 25-16).