mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Pretraga

5. kolo II lige Srbije, grupa Sever, ŽOK FUTOG - Srem PDF Štampa El. pošta
nedelja, 13 novembar 2011 11:54
Stanka uz tebe smo! Tvoj ŽOK FUTOG!
U derbiju kola u Futogu ekipa ŽOK Futog je posle velike borbe pobedila ekipu Srema 3:0. Ovom pobedom naše devojke su usamljene na čelu druge lige Sever. Utakmica je obilovala uzbuđenjima ali ne i kvalitetom.
Mnogo grešaka sa obe strane govori o tome da su devojke obe ekipe podlegle pritisku važnosti meča. Srem je bolje otvorio meč, odmah na početku su jakim servisom poremetili naše primače pogotovo Mrđan što je uticalo na igru naše ekipe. Ono što je karakteristika naše igre u I setu je veliki broj servis grešaka (čak 6) i dobra igra u polju. Ta igra u polju nas je nosila u toku cele utakmice. U igri poen za poen u I setu naše devojke uspevaju da osvoje taj set rezultatom 25:23.
U II setu počinjemo odlično, već posle 3:0 za nas trener Srema Rađenović uzima prvi tajm aut što mu ne pomaže mnogo jer naše devojke nastavljaju sa dobrom igrom i primoravaju trenera gostujuće ekipe da zatraži drugi tajm aut pri rezultatu 11:6. Od rezultata 12:6 za Futog počinju problemi kao u I setu. Loš prijem, loša distribucija i prednost se polako topi sve do rezultata 15:15. Tada se javljaju problemi i u napadu naše ekipe, razigravaju se igračice Srema u polju što je karakteristično za njihovu igru i igra se odvija poen za poen. Mi prvi stvaramo prednost 21:18, zadržavamo je do 24:21. Međutim, problemi su ponovo isti prijem, napada i Srem dolazi do 24:24. Igra se poen za poen i koncentrisanije naše devojke osvajaju II set rezultatom 27:25.
U III setu smo stabilizovali prijem uz odličnu igru Tomić u napadu. Vodili smo od početka do kraja seta, malo se probudila i Mrđan uz nekoliko odličnih pasivnih blokova naših srednjih blokera i moramo reći velikim brojem grešaka mlade ekipe Srema ovaj set osvajamo rezultatom 25:22.

Ovo je bio kako kažu "derbi" kola. Mi bismo rekli da je ovo derbi prvenstva jer su ove dve ekipe u dosadašnjem delu prvenstva pokazale da "pričaju" samo na terenu gde njihova mladost i želja donose dobre rezultate. Kvalitet ove utakmice je bio na nižem nivou od očekivanog ali to možemo pripisati važnosti utakmice jer ove dve ekipe znaju da igraju odbojku i pred njima je budućnost. Našim devojkama možemo da čestitamo jer je ovo rezultat u koji je mali broj ljudi verovao ali su one pokazale da sa dobrim radom, atmosferom i ponašanjem dolaze i rezultati.
Devojke i trener Milićević ističu da ovu pobedu posvećuju Stanki Panić, bivšoj igračici ŽOK Futog, koja je na studijama u Americi igrajući za svoj univerzitet doživela tešku povredu kolena.