mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Pretraga

15. kolo II lige Srbije, grupa sever, Srem - ŽOK Futog PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 04 april 2011 12:34

Svi bodovi iz Srema stigli u Futog!

U subotu su seniorke u Sremskoj Mitrovici odigrale 15. kolo prvenstva gde su ostvarile veoma bitnu pobedu rezultatom 3:1. U prvom setu naše devojke su počele dobro i držale se do 11 poena izjednačeno sa mladom ekipom Srema.

Od tada nastaje pad i dekoncentracija u igri naših devojaka što igračice Srema koriste i dolaze do prednosti od 16:12. Pri tom rezultatu trener Milićević uzima tajm-aut što koristi našim devojkama i okreću rezultat na 17:16 u našu korist. Od tog trenutka pa do kraja seta igra se poen za poen. Naše devojke su pokazale jedan nov kvalitet gde su se borile do poslednjeg poena i nisu posustajale čak ni kada je protivnik imao set loptu. Ovaj set je osvojen rezultatom 30:28.

U drugom setu naše devojke nastavljaju sa dobrom igrom i odmah na početku ostvaruju prednost od 12:8. Međutim, kao po običaju, dolazi do pada u igri naše ekipe i Srem stiže tu našu prednost i kao u prvom setu igra se odvija poen za poen. Za razliku od prvog seta drugi domaća ekipa osvaja rezultatom 25:23.

Treći set je bio pun neizvesnosti, sa dva lica naše ekipe. Počinjemo odlično, stičemo lepu prednost na početku, do polovine seta samo je uvećavamo (13:8, 16:11) i zadržavamo do pred sam kraj seta. Pri rezultatu 21:14 počinju problemi u igri naše ekipe, kao da su devojke pomislile da je sve već gotovo. Međutim, domaćin nije mislio tako. Od rezultata 22:15 za našu ekipu domaćin pravi seriju 9:0 i stiže do dve vezane set lopte. Nisu pomogla treneru Milićeviću ni dva tajm-auta, ni svih šest izmena, devojke kao da su imale neku blokadu. Na svu sreću mlada ekipa Srema nam pomaže da preokrenemo i ipak dobijemo taj set rezultatom 26:24.

U četvrtom setu je ipak sve bila formalnost jer su naše devojke zadržale koncentraciju čitav set a mlada ekipa Srema nije uspela da se povrati kao u prethodnom setu.

Ova pobeda mnogo znači za našu ekipu pred naredne susrete, pogotovo pred sledeće kolo protiv ekipe Prvog Tempa koja nam je veliki dužnik iz prvog dela sezone jer smo protiv njih odigrali jednu od najslabijih partija od kada je ekipu preuzeo trener Milićević

Sastav ŽOK Futog: Matić, Tomić, Panić, Mrđan, Nišavić, Ušćebrka, Popović, Mihić, Galić, Subošić, Skopljak (L1), Joldić (L2).

Srem - ŽOK FUTOG 1:3 (28-30, 25-23, 24-26, 15-25)